داشتم طبق سفارشات همیشگی قرآن کمی تفکر مینمودم:

گاهی میشینم به خودم میگم درسته که ما باید فرمان خدا رو بدون چون و چرا بپذیریم ولی حتماً اگه فکر کنیم یه دلیل قانع کننده هم براشون پیدا میکنیم. و اصلاً خودِ خدا گفته تفکر کنید. (البته باید بگم که ما در همینجا از دلیل یابی هایی از این قبیل که نمیدونم کدوم احمقی پایه گذاریش کرده بیزاری خود را اعلام میکنیم).

الآن داشتم به این فکر میکردم که سنگسار شاید بتونه منطقی باشه. شاید منظور خدا این نبوده که زن رو سنگسار کنید اگه به شوهرش خیانت کرد بلکه منظورش به زن این بوده که تو اگه انقدر از زندگیت ناراضی هستی که حاضری با فردی جز شوهرت بخوابی باید به جای این کار ازش طلاق بگیری. یا اگه راضی هستی خوب چرا میخوای با کسی دیگه بخوابی که بعداً عذاب وجدان بگیری و زندگی به کامت زهر بشه؟

خوب با این اوصاف اگه زن از شوهرش ناراضی باشه باید طلاق بگیره و خوابیدن با فرد دیگه به دلیل جبران محبت ندیده از طرف شوهر یا برای انتقام درست نیست. اما شوهر لزوماً فرد منطقی نیست و به راحتی میتونه زن رو طلاق نده! در اینجاست که زن به این نتیجه میرسه که خوب حالا که اون حاضر نیست منو طلاق بده و من راهی ندارم پس بذار لا اقل با کسی که دوستش دارم بخوابم! و در نتیجه زن سنگسار میشه. نتیجه اینکه شخص زن اصلاً تو این سیستم دیده نشده! اگر قرار بود زن جزئی از این سیستم باشه باید حق طلاق میداشت یا باید اگر زنی پس از اینکه نتونست از شوهرش طلاق بگیره با کسی غیر از شوهرش میخوابید شوهرش رو سنگسار میکردن! در صورتیکه تو این قوانین زن شخص بدون فکر و قدرت تصمیم گیری قلمداد شده...(0)

حالا فرض کنیم نوه ی نوه ی نوه ی نوه ی من در سال 232323 هجری شمسی در ایرانی آباد و همچنان اسلامی نماینده مجلس شده و بخواد از حقوق زنان حمایت کنه. اتفاقاً همین استدلالهای جد جد جد جدش به ذهنش میرسه و خلاصه قرار میشه در صورتیکه اتفاق بالا افتاد مرد سنگسار بشه. خوب! مجلس که بسیار روشنفکر شده این رو میپذیره ولی چون نمیتونه با قانون خدا مخالفت کنه قرار میشه وقتی مَرد رو سنگسار میکنن روی قبرش اسم زن رو بنویسن که خدا هم ناراحت نشه و فکر کنه که زنه سنگسار شده. و زن هم شناسنامش رو به اسم مرد تغییر نام بده...(1)

با این تناقضات بیرون زده از افکار در هم ریختم به این فکر میفتم که ای خدا پس چرا هی میگی تفکر کنید؟؟ خدائیش!!! و البته نتیجه گیری اخلاقی اینه  که خدا مغضوب علیهم و الضّالین رو هدایت نمیکنه... در نتیجه ما در جهل مرکب ابد الدهر بمانیم و چه بسا فروتر رویم!

(0): شعار زیبای "زن در اسلام" گاهی به نظرم مضحکترین عبارت ممکن میاد. یاد کیوسک بخیر... توسعه سبک چینی! دموکراسی دینی! پیتزای قرمه سبزی!!! اینم از اون دسته است.

(1): اگه فکر میکنین راه حل بالا در مورد خداپسندانه کردن قضیه خیلی احمقانست باید بگم قانون پرداخت اون نصفه دیه ی زن از طرف دولت به نظر من دقیقاً همین قدر و حتی خیلی هم بیشتر!!! احمقانست !